От власти ада Я искуплю их, от смерти избавлю их! (Ос.13:14) - Поминание

скачать синодик (14.05.2014)

ПРИХОДСКОЙ ЗАУПОКОЙНЫЙ СИНОДИК

С МОЛИТВОЙ О УСОПШИХ ПРИХОЖАНАХ ПЕТРО-ПАВЛОВСКОГО ПРИХОДА С.КАРАТУЗ

Помяни, Господи Боже наш, в вере и надежди живота вечнаго преставльшихся рабов Твоих,

СТЕФАНА (Аплеснина)    НИНУ (Квятковскую)
   НИКОЛАЯ и АЛЕКСАНДРУ (Усатовых)    ЮРИЯ (Бахтина)
   НИКОЛАЯ и КЛАВДИЮ (Шевченко)    ЕВГЕНИЮ (Попову)
   КСЕНИЮ (Козыреву)    НАДЕЖДУ (Шмарину)
   МАРИЮ (Дегтяреву)    НАДЕЖДУ (Мизеву)
   ГАЛИНУ (Воропаеву)
   ВИКТОРИЮ (Карклинш)
   ФАИНУ (Бородину)
   АНАСТАСИЮ (Федотову)
   ДИМИТРИЯ и АННУ (Подгрушных)
   ЕКАТЕРИНУ (Кудашкину)
   АКУЛИНУ (Исакову)
   АЛЕКСАНДРУ (Буланцеву)
   МАРИЮ (овчинникову)

и яко Благ  и Человеколюбец, отпущаяй грехи, и потребляяй неправды, ослаби, остави и прости вся вольная их согрешения и невольная, избави их вечныя муки и огня геенскаго, и даруй им причастие и наслаждение вечных Твоих благих, уготованных любящым Тя: аще бо и согрешили, но не отступили от Тебе и несумненно во Отца и Сына и Святаго Духа, Бога Тя в Троице славимаго, веровали, и Единицу в Троице и Троицу во Единстве, православно даже до последняго своего издыхания исповедали. Темже милостив тем буди, и веру, яже в Тя вместо дел вмени, и со святыми Твоими яко Щедр упокой: несть бо человека, иже поживет и не согрешит. Но Ты Един еси кроме всякаго греха, и правда Твоя правда во веки, и Ты еси Един Бог милостей и щедрот, и человеколюбия, и Тебе славу возсылаем Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков.